پخش پیچ و مهره در تهران

استاندارد جدید پیچ و مهره های سازه ای – پیچ و مهره اسکلت فلزی

پیچ و مهره
تولید کننده انکربولت
آوریل 28, 2019
پیچ و مهره
عملکرد پیچ و مهره و هزینه های ناشی از محاسبات نادرست
آوریل 29, 2019
پیچ و مهره

پیچ و مهره

استاندارد جدید پیچ و مهره های سازه ای – پیچ و مهره اسکلت فلزی

استاندارد جدید ASTM   مشخصات پیچ و مهره های سازه ای را تلفیق می کند. استاندارد جدید ASTM  استاندارد های رایج پیچ و مهره های سازه ای را در بر خواهد داشت و تلفیقی از شش استاندارد کنونی پیچ و مهره خواهد بود. با در نظر گرفتن صد ها میلیون قطعه پیچ و مهره ای که سالانه بر اساس مشخصات تعیین شده توسط استاندارد ASTM تولید می شوند صنعت از شیوه ای که توسط استاندارد جدید  ASTM  که F3125  است تهیه می شود منفعت خواهد برد. خصیصه ای برای پیچهای سازه ای با مقاومت کم وپیچهای سازه ای با مقاومت بالا و سخت کاری شده با حداقل مقاومت کششی ۱۲۰Ksa(830Mpa)و۱۵۰Ksi(1040Mpa)با رزوه های اینچی و میلیمتری.

اتصالات پیچ و مهره های سازه ای اجزاء ضروری و مهم یک اسکلت فلزی هستند که انواع مختلف سازه های فلزی را به یکدیگر متصل می کنند. از ساختمان های تا سازه های فضایی که در ترمینال هواپیمایی و تسهیلات ورزشی بکار برده می شوند.

شش استاندارد پیچ و مهره های اسکلت فلزی که در ASTM 3125  تلفیق شده اند بشرح زیر می باشند:

ASTM A325 , ASTM A325M     :شامل پیچ های فولادی سخت کاری شده با مقاومت معمولی

ASTM A490 , ASTM A490M     :شامل پیچ های فولادی سخت کاری شده با مقاومت بالا

ASTM F1825 , ASTM F2280     :شامل پیچ و مهره و واشر پیچ های کنترل

کمیته ASTM F16  با رهبری موسسه فلزی آمریکا و شورای تحقیق اتصالات فلزی طرح پیشنهادی فوق را جهت تلفیق این استاندارد ها مورد بررسی قرار داده است. این فرایند نیاز های صنعت را مشخص و راه حل های ارزشمندی را پیشنهاد داده است.

چادلارسون مدیر عامل شرکت تولیدی پیچ و مهره لی ژون و مدیر مسئول کمیته زیر مجموعه ASTM در پیچ و مهره های فولادی در این رابطه می گوید: بعنوان مثال می توان گفت وقتی دیدگاههای تازه ، همکاریها و تلاشها با همدیگر ترکیب شوند چه اتفاق جالبی خواهد افتاد.

پیچ و مهره

پیچ و مهره

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *